Brasa

Gaminių užsakymų taisyklės

1. BENDROSIOS NUOSTATOS

1.1. Šios gaminių užsakymų taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato asmens, užsisakančio gaminius elekroninėje parduotuvėje www.brasa.lt, Uab "Brasa" salone, elektroniniu paštu bendraujant su Uab "Brasa" vadybininku, (toliau – Pirkėjas), ir UAB „Brasa“ (toliau – Pardavėjas) tarpusavio teises, pareigas, atsakomybę ir rekomendacijas, Pirkėjui užsisakant gaminius. Užsisakydamas gaminius, Pirkėjas sutinka su šių Taisyklių taikymu.
1.2. Pirkėjas pateikdamas gaminių užsakymą užpildo gaminių užsakymo formą elektroninėje parduotuvėje www.brasa.lt, atvykęs į Uab "Brasa" saloną ar siųsdamas užsakymą elektroniniu paštu Uab "Brasa" vadybininkui.
1.3. Pirkėjas užsakymo metu įsipareigoja:
1.3.1. pateikti tikslius užsakomų gaminių matmenis ir kiekius.
1.3.2. aprašyti papildomas sąlygas, kurios nebuvo aprašytos gaminių užsakymo formoje.
1.3.3. pateikti brėžinius, projektus, jeigu to reikalaujama užsakymo formoje.
1.3.3. gaminiai nėra standartiniai, todėl prieš patvirtinant užsakymą Pirkėjas visuomet turi pasidomėti profilių ir kartu derinamų komplektuojančių rekomendaciniais matmenimis, atlaikomais svoriais ir segmentų dydžiais.
1.4. Pardavėjas gavęs užklausą įsipareigoja susisiekti su Pirkėju per 3 darbo dienas.

2. GAMINIAI IŠ ALIUMINIO PROFILIŲ

2.1. RANKENĖLĖS  

2.1.1. Aliuminio profilių rankenėlės pjaunamos pagal Pirkėjo pateiktus matmenis ir brėžinius
2.1.2. Pjūvių vietos poliruojamos,  taip pat ruošiamos tvirtinimo kiaurymės. Jei pasirinktas profilis įfrezuojamas - kraštai nufrezuojami standartiškai po 40 mm nuo kraštų.
2.1.3. Užsakant rankenėlę iš juodai anoduoto profilio – pjūvio vietos lieka aliuminio spalvos (pvz.: P-A24j profilis).

2.2. ALIUMINIO PROFILIŲ FASADAI IR GAMINIAI SU STIKLAIS

2.2.1. Pirkėjas pateikdamas užsakymą aliuminio profilių fasadams su lankstais turi nurodyti lankstų specifikacijas (spalva, tipas, funkcijos).
2.2.2. Pirkėjas, užsakydamas aliuminio fasadus tik su frezavimo paslauga, turi pateikti frezavimui lanksto frezavimo brėžinį arba gamintojo prekės kodą. Jei nėra pateiktas lankstų frezavimo brėžinys – lankstai frezuojami po 100 mm nuo rėmo kraštų, likusius centruojant. Lankstams frezuojamos tik lankstų kiaurymės (varžtų tvirtinimo kiaurymės nėra gręžiamos).
2.2.3. Rankenėlės ir lankstai prie aliuminio fasadų nėra tvirtinami.
2.2.4. Jeigu Pirkėjas nenurodo kitaip - fasadai su lankstais komplektuojami nikelio (aliuminio) spalvos.
2.2.5. Pirkėjas, pateikdamas gaminių su stiklais užsakymą, nurodo visą reikalingą informaciją: pilną stiklo pavadinimą (pvz.: stiklas tonuotas bronzinis grūdintas), pageidaujamą kraštų apdirbimą, profilių spalvą, kartu komplektuojamų prekių specifikaciją, spalvą ir pageidaujamas funkcijas (pvz.: lankstai juodi išoriniai su švelnaus uždarymo funkcija).
2.2.6. Jeigu Pirkėjo nenurodoma kitaip, veidrodžiai komplektuojami su apsaugine balta (jei profilis baltas ar aliuminio spalvos) arba juoda (jei profilis juodas) plėvele iš vidinės fasado pusės. Veidrodžių kraštinės šlifuojamos.
2.2.7. Jei Pirkėjas nenurodo kitaip, stiklai komplektuojami 4mm storio, šlifuotomis briaunomis, negrūdinti. 
2.2.8. Užsakant gaminius į kuriuos stiklai yra įklijuojami (rėmai iš profilio P-11), stiklai už rėmus gali būti  1-3mm mažesni ir tai nėra laikoma gamybiniu broku.
2.2.9. Atsiėmus gaminius su stiklais rekomenduojame nedelsiant juos apžiūrėti ir informuoti Pardavėją jei pastebimi pažeidimai ar brokas.
2.2.10. Rekomendaciniai matmenys aliuminio rėmams (fasadams):
2.2.10.1. P-01, P-08 rekomenduojami maksimalūs matmenys, kai gaminamos varstomos durys  2100x600;
2.2.10.2. P-03, P-04, P-12, P-13, P-09 rekomenduojami maksimalūs matmenys, kai gaminamos varstomos durys  2400x600;
2.2.10.3. P-11, P-18 rekomenduojami maksimalūs matmenys, kai gaminamos varstomos durys 2400x600. (SVARBU! Viršijus 2000 aukštį arba rekomenduojamą maksimalų aukštį, siūloma dėti 1-2 vidines pertvaras iš P-18 profilio, siekiant sutvirtinti rėmą. Pertvaros matomos tik iš vidinės fasado pusės)
2.2.10.4. P-22, P-23, P-S6X/26 rekomenduojami maksimalūs matmenys, kai gaminamos varstomos durys 3000x600.

2.3. GAMINIAI IŠ KONSTRUKCINIŲ ALIUMINIO PROFILIŲ CUBE, iQube

2.3.1 Rekomendaciniai matmenys gaminiams:
2.3.1.1. Maksimalūs rekomenduojami vieno modulio matmenys  400x800x400;
2.3.1.2. Maksimali rekomenduojama vieno modulio apkrova 20 kg;
2.3.1.3. Maksimali apkrova vienam komplektui (2vnt)  laikiklių P-IC/K 20 kg.

2.4. LED APŠVIETIMAS

2.4.1. LED apšvietimas komplektuojamas ir gaminamas pagal Pirkėjo pateiktus brėžinius, matmenis bei poreikius.
2.4.2. Renkantis LED apšvietimą ir jo komplektaciją Pirkėjas turi įsivertinti kiekvieno komponento techninį tinkamumą (IP atsparumo klasė nuo dulkių ir drėgmės poveikio bei techninėmis savybėmis).

3. GEROJI GAMINIO PUSĖ

3.1. Galimi gaminio kokybės neatitikimai vertinami apžiūrint gaminį iš gerosios pusės. Gerąja puse laikoma gaminio dalis, kuri matoma eksploatuojant/sumontavus gaminį pagal jo paskirtį. Gaminio išorė vertinama vizualiai, esant normalioms sąlygoms, ne mažesniam nei 100 cm atstumui ir 90° kampui į apžiūrimą gaminio paviršių, maksimali apžiūros trukmė – 30 sekundžių. Jeigu apžiūros metu fasado paviršiuje nepastebimi defektai, tai toks fasadas laikomas tinkamu eksploatacijai.
3.2. Apsauginę plėvelę / kampai (jei tokie yra) rekomenduojama nuimti tuomet, kai baldas visiškai surinktas. Apsauginė plėvelė / kampai apsaugo nuo subraižymų transportuojant ir renkant baldus.

4. ANODUOTOS DANGOS KRYPTIS

4.1. Anoduotus profilius jungiant kampu, kraštinių spalva gali atrodyti nevienoda priklausomai nuo apšvietimo kampo (šis efektas yra būdingas šlifuotoms dangoms)

5. DAŽYMO PASLAUGA

5.1.  MILTELINIO DAŽYMO PASLAUGA

5.1.1 Miltelinis dažymas yra ekologiška, aukštos kokybės dažymo technologija, kuri skirta ilgalaikiam plieno ir aliuminio (aliuminio profilių, baldų furnitūros,skardų) paviršiaus padengimui. Gaminys padengtas milteliniais dažais yra atsparus smūgiams, korozijai, aplinkos poveikiui. Miltelinis dažymas yra dažymo procesas, kurio metu vietoje skystų dažų naudojami birūs sausi milteliniai dažai. Po padengimo gaminys kaitinamas, kad dažai sustingtų. Milteliniai dažai savo sudėtyje neturi jokių cheminių tirpiklių.
5.1.2. Pirkėjas užsakydamas miltelinio dažymo paslaugą nurodo spalvos kodą pagal RAL spalvų paletę  ir matiškumą (procentais) arba nurodo koks padengimas pageidaujamas: matinis, blizgus, smėlio. 
Pastaba - ta pati RAL spalvų paletės spalva ant skirtingų paviršių (stiklo, aliuminio, plokštės) gali atrodyti kitaip.

5.2. ŠLAPIO DAŽYMO PASLAUGA

5.2.1. Šlapias dažymas yra dažymo technologija, kai naudojant aukštą slėgį, šlapi dažai purškiami ant paviršiaus ir paliekami džiūvimui. Šlapias dažymas įprastai naudojamas gaminiams, kurie negali būti kaitinami arba kai RAL paletėje nėra norimos spalvos. Šlapio dažymo danga mažiau atspari aplinkos ir mechaniniams poveikiams.
5.2.2. Pirkėjas užsakydamas šlapio dažymo paslaugą nurodo spalvos kodą pagal spalvų paletę.

6. MONTAVIMAS, EKSPLOTAVIMAS, PREŽIŪRA

6.1. VISI GAMINIAI

6.1.1. Gaminiai iš aliuminio profilių ir gaminiai su LED apšvietimu nėra pritaikyti eksploatacijai lauke ar sąlyčiui su vandeniu.
6.1.2. Gaminius reikia apsaugoti nuo ilgalaikio tiesioginių saulės spindulių poveikio, nes kai kurių dalių spalva dėl ilgalaikio intensyvios šviesos poveikio gali pakisti.
6.1.3. Labai aukšta ar labai žema temperatūra, taip pat didelis temperatūrų kontrastas gali  pakenkti gaminiams.

6.1.4. Gaminiai yra skirti eksplotuoti gyvenamosiose patalpose, kur nėra staigių temperatūros ir/ar drėgmės svyravimų.
6.1.5. Gaminiai nėra pritaikyti lauko sąlygoms ir tiesioginiam atmosferiniam poveikiui.
6.1.6. Gaminius rekomenduojama eksploatuoti +18°С – +25°С temperatūroje. Gaminiai negali būti arčiau 1 m nuo šilumos šaltinio (įskaitant apšildymo prietaisus). 
6.1.7. Gaminius reikia saugoti nuo: tiesioginių saulės spindulių; tiesioginio garų poveikio; mechaninio poveikio (vengti smūgių, nebraižyti paviršių); skysčių / chemiškai aktyvių medžiagų poveikio (koncentruotų šarmų, rūgščių, skiediklių ir t. t.). Netgi trumpalaikis tokių skysčių poveikis gali padaryti žalą (sudrėkintus paviršius būtina nedelsiant nusausinti); staigių temperatūros pokyčių; aukštos temperatūros.
6.1.8. Kadangi daugelyje valiklių yra koncentruotų, chemiškai aktyvių medžiagų ar abrazyvinių (šveičiančių) dalelių, baldų priežiūrai naudoti tik specialius valiklius, skirtus baldų priežiūrai. Nešvarumus ir drėgmę nuo baldų paviršiaus pašalinti reikia minkštu audiniu (pliušas, flanelė ir t. t.) arba naudoti specialias servetėles, skirtas baldų priežiūrai. Negalima naudoti skudurėlių ir audinio, turinčio abrazyvinių dalelių, nes tai gali sugadinti paviršiaus dangą.
6.1.9. Nerekomenduojama ilgai laikyti nenuvalytus bet kokios kilmės nešvarumus nuo baldų paviršiaus, nes gali susidaryti nebepašalinamos dėmės.
6.1.10. Praėjus tam tikram eksploatacijos laikui kai kurios mechaninės baldų dalys (vyriai, pakėlimo mechanizmai, stalčių tvirtinimai) gali prarasti optimalų reguliavimą, atliktą baldų surinkimo metu, ir sutepimą. Mechanizmai tinkamai funkcionuos, jei laiku bus reguliuojami vyriai arba kreipiančiosios sutepamos parafinu ar kita panašias savybes turinčia medžiaga. Jei atsipalaiduoja srieginių sujungimų mazgai, juos būtina periodiškai paveržti.
6.1.11. Nuvalius gaminius jų paviršiuje gali likti mikroskopiniai pėdsakai. Jų matomumas priklauso nuo paviršiaus blizgumo, spalvos ir apšvietimo. Tokie pėdsakai netrukdo naudoti paviršių pagal paskirtį. Mikroskopinių pažeidimų negalima išvengti per ilgalaikį naudojimą, kaip ir ant kitų blizgančių lakuotų paviršių atveju, pvz., automobiliuose. Įmonė pretenzijų dėl tokių pėdsakų ant paviršiaus atsiradimo nepriima.

6.2. DAŽYTI IR LAKUOTI FASADAI

6.2.1. Plovimo priemonės, neskirtos dažytų paviršių priežiūrai, stipraus poveikio skiedikliai ir rūgštys, taip pat kietos kempinėlės. Negalima naudoti plovimo priemonių, kurių sudėtyje yra chloro. 
6.2.2. Dažytus ir lakuotus paviršius reikia saugoti nuo smūgių ir aštrių daiktų poveikio, nes netgi nestiprus smūgis daiktu ant dažyto paviršiaus gali palikti įdužimus.
6.2.3. Paviršių periodiškai valykite minkštu audiniu ir būtinai naudokite specialiai gaminiams skirtas valymo priemones. Dažytų ir lakuotų paviršių priežiūrai naudojamos servetėlės ar skudurėliai negali turėti abrazyvinių medžiagų. Baldų lakuotų paviršių priežiūrai galima naudoti specialius poliravimo skysčius, kurie, dažniausiai, taip pat ir nuvalo paviršių.
6.2.4. Virtuvės baldų poliravimui negalima naudoti poliravimo skysčių, kurie neskirti kontaktui su maisto produktais. Keičiant ar papildant gaminių elementus gali būti pastebimas spalvos skirtumas, tačiau tai nėra laikoma nekokybišku gaminio požymiu.

6.3. GAMINIAI IŠ STIKLO

6.3.1. Reikia nepamiršti, kad stiklas – tai trapi medžiaga, todėl gaminiai iš stiklo gali sudužti tiek nuo dinaminio (smūgis, kritimas ir t. t.), tiek nuo statinio (per didelė lentynėlių apkrova, staigus temperatūrų pokytis) poveikio.
6.3.2. Baldų dureles su stikliniais elementais reikia darinėti atsargiai, negalima perkrauti stiklinių lentynėlių.
6.3.3. Stiklinius paviršius reikia saugoti nuo kontakto su kietais, sunkiais daiktais.
6.3.4. Gaminiuose su stiklais kuriuose yra padaryti gręžimai rankenėlių tvirtinimui ar spynelių montavimui, būtina naudoti mūsų nurodytas apsaugines tarpines ir įvores. Tvirtinimo varžtų sriegis turi būti suteptas spec. priemone apsaugančia nuo savaiminio varžto atsipalaidavimo eksploatacijos metu.
6.3.5. Rankenėlių montavimas atliekamas tik mechaniniais įrankiais (negalima naudoti el. suktuvo).
6.3.6. Jei rankenėlė pritvirtinta per stiklo kiaurymes, jas reikia darinėti atsargiai ir nenaudojant perteklinės jėgos.
6.3.7. Stiklinių elementų valymui turi būti naudojamos specialios priemonės, skirtos stiklo valymui. Negalima naudoti priemonių, kurių sudėtyje yra abrazyvinių medžiagų, taip pat kempinėlių, kurių darbinis paviršius yra iš metalo drožlių ar pluošto. Valant stiklines lentynėles rekomenduojama jas ištraukti iš spintelių, nes ant baldų korpuso ar fasado patekusi stiklo valymo priemonė gali pažeisti jų paviršių.

6.4. FURNITŪRA GAMINIUOSE

6.4.1. Neuždarinėkite baldų durelių ir stalčių didesne, nei juose sumontuota pritraukiamoji galia (mechanizmams su pritraukimu).
6.4.2. Praėjus tam tikram eksploatacijos laikui baldų mechaniniai elementai (vyriai, kreipiančiosios, pakėlimo mechanizmai) turi būti sutepti ir vėl tinkamai sureguliuoti. Apie tai signalizuoja girgždesys, sunkiai atidaromos durelės ar ištraukiami stalčiai ir t. t. Jeigu pastebėjote šiuos pakitimus mechanizmų darbe, nereikia naudoti labai didelės jėgos atidarymui ar uždarymui. Tam, kad visi mechanizmai tinkamai veiktų, reikia laiku pareguliuoti vyrius ir sutepti kreipiančiąsias.

7. GARANITJOS SĄLYGOS

7.1. Baldams garantija / pretenzija netaikoma šiais atvejais:
7.1.1. jei baldai buvo savarankiškai transportuojami.
7.1.2. jei baldai surinkti savarankiškai ir nekvalifikuotai.
7.1.3. jei baldai naudojami ne pagal paskirtį.
7.1.4. jei nesilaikoma baldų eksploatacijos sąlygų.
7.1.5. jei savarankiškai pakeista baldų konstrukcija.
7.1.6. jei savarankiškai atliktas baldo remontas arba baldas buvo savarankiškai išmontuotas, pergabentas į kitą kambarį ir vėl sumontuotas.
7.1.7. jei netinkamai naudojami stumdymo ir uždarymo / atidarymo mechanizmai..
7.1.8. jei į stumdymo ir uždarymo / atidarymo mechanizmus pateko pašalinis daiktas.
7.1.9. jei viršyta maksimali leistina mechanizmams ir gaminiams nustatyta apkrova, dėl ko deformavosi mechanizmas ar gaminio fasadas ir / arba korpusas.
7.1.10. gamintojas savo sąskaita netvarko fasadų, detalių ir mechanizmų su matomais mechaniniais pažeidimais, atsiradusiais po baldų priėmimo akto pasirašymo.
7.1.11. gamintojas savo sąskaita netvarko fasadų, baldų mechanizmų ir aksesuarų korozijos atveju, jeigu jie nėra apsaugoti nuo korozijos. Pastaba: baldų mechanizmai ir aksesuarai yra apsaugoti nuo korozijos, jeigu tai yra nurodyta specifikacijoje.
7.1.12. jei nesilaikoma šioje vartotojo ir baldų priežiūros instrukcijoje pateiktų reikalavimų ir rekomendacijų.

8. PRETENZIJŲ DĖL PRODUKCIJOS KOKYBĖS PATEIKIMO TVARKA

8.1. Gaminių  garantinis tarnavimo laikas yra iki 36 mėnesių nuo pagaminimo dienos.
8.2. Tik raštiškos pretenzijos dėl kokybės priimamos garantinio laikotarpio metu mūsų įmonės salonuose arba biure.
8.3. Pretenzijos dėl defektų, atsiradusių pirkėjui nesilaikant baldų eksploatavimo instrukcijoje nurodytų sąlygų, nepriimamos.
8.4. Garantija netaikoma eksploatacinėms medžiagoms, naudojamoms baldams surinkti.
8.5. Detalės, gaminiai ir mechanizmai su paaiškėjusiais technologiniais defektais garantiniu laikotarpiu restauruojamos ar pakeičiamos naujomis gamintojo sąskaita.
8.6. Sprendimą dėl prekės pakeitimo ar defekto pašalinimo gamintojo sąskaita priima gamintojo ekspertų komisija, remdamasi mūsų įmonės specialistų išvada ir mūsų įmonės specialistų padaryta defekto nuotrauka.

9. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

9.1. Pirkėjas patvirtinęs gamybos užsakymą - jo atšaukti negali ir įsipareigoja už atliktas paslaugas ar pagamintas  prekes, atsiskaityti, pagal suderintą sąmatą.
9.2. Pirkėjo užsakyti gaminiai negali būti grąžinti, kadangi yra gaminami pagal individualius Pirkėjo poreikius (išskyrus tą atvejį, kai dėl Pardavėjo kaltės atsirado kokybiniai trūkumai).      
9.3. Pirkėjas yra atsakingas už tai, kad techniniai duomenys ir visa medžiaga atitiktų Pirkėjo poreikius, todėl Pardavėjas neatsako už gaminių tinkamumą Pirkėjo numatytai paskirčiai.
9.4. Pirkėjas užsakydamas gaminius, kurie neatitinka rekomendacinių matmenų ar apkrovų – prisiima visą atsakomybę už eksploatacijos metu atsiradusius defektus.
9.5. Pirkėjas gali atvykti atsiimti gamybos užsakymą tik gavęs patvirtinimą, jog gaminys jau pagamintas.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Pateikdamas užsakymą Pirkėjas patvirtina, kad su Taisyklėmis susipažino.